Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Gynekologická poradna

V ceně všech
produktů je zahrnuto
odborné poradenství.

>

Typy a druhy antikoncepčních pesarů

Existují dva základní typy antikoncepčních pesarů. Prvním typem je vaginální nebo-li poševní diafragma, zde řadíme Milex diafragmu klasického kruhového tvaru vyráběnou v sedmi různých velikostech a novou Caya Diafragmu vyráběnou pouze v jedné universální velikosti. Druhým typem je cervikální pesar do kterého řadíme FemCap vyráběný ve třech různých velikostech.

 

Caya Diafragma

Caya Diafragma je novým typem vaginální membrány, která byly uvedena na český trh v roce 2014. Má oválný tvar a vyrábí se z lékařského silikonu v jedné universální velikosti, která se hodí většině žen. Její zavádění je poměrně jednoduché, dá se přirovnat k zavádění tampónu. Caya diafragma je anatomicky a ergonomicky tvarovaná a pro jednodušší vyjímání má v přední části prohlubeň na uchycení. Stejně jako Milex diafragma je v pochvě umístěna mezi zadní část poševní klenby a výklenkem stydké kosti. Nesmějí ji používat ženy se zakloněnou dělohou.

 

 

Milex Diafragma

Milex Diafragma je tenká kruhová membrána vyráběna z lékařského silikonu. Do pochvy se zavádí poměrně jednoduše, membrána kryje děložní čípek a je rozestřena mezi poševní stěny. V pochvě je diafragma uložena diagonálně mezi zadní poševní klenbou a výklenkem stydké kosti. Nelze ji používat při retroverzi (zakloněná děloha). Poševní diafragma se vyrábí celkem v sedmi velikostech: 60 milimetrů, 65 milimetrů, 70 milimetrů, 75 milimetrů, 80 milimetrů, 85 milimetrů a 90 milimetrů. K určení správné velikosti je zapotřebí gynekologické prohlídky u lékaře, který má v ordinaci měřící diafragma sadu. Tou přesně určí šířku a pružnost pochvy a tím i odpovídající velikost diafragmy. Seznam těchto lékařů najdete v sekci kontaktní lékaři.

 

FemCap Pesar

FemCap Pesar má tvar malého kloboučku a je vyráběný z průhledného lékařského silikonu.Zavádí se hluboko do pochvy a nasazuje přímo na děložní čípek. Jeho zavádění může být poněkud obtížnější a vyžaduje nácvik. Vyrábí se ve třech různých velikostech, které ovlivňuje velikost čípku a tím tedy prodělané těhotenství a porod. Nejmenší velikost o průměru (22 mm) je určen pro ženy, které nikdy nebyly těhotné. Střední velikost (26 mm) je vhodný pro ženy, které potratily nebo rodily císařským řezem. Ženy, které rodily přirozenou cestou, případně císařským řezem při hodně otevřeném děložním hrdle, mohou využít největší velikost (30 mm). Správnou velikost si může žena, ve většině případů, určit sama bez konzultace s gynekologem.