Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Gynekologická poradna

V ceně všech
produktů je zahrnuto
odborné poradenství.

>

Nejčastější dotazy

Jak bezpečná je Caya diafragma?

Žádná antikoncepční metoda nezaručuje 100% bezpečnost před nechtěným otěhotněním. Pesar Caya je stejně bezpečný, jako běžný pesar. Čím častěji budete Cayu používat, tím budete spokojenější s používáním této antikoncepční metody a tím větší bezpečnost vám tato metoda poskytne.

 

Jak poznám, že je Caya správně zavedená?

Použijte nejdelší prst (obvykle prostředníček) pro ověření správné polohy pesaru. Zkontrolujte, zda membrána zakrývá děložní čípek a zda je úchyt pro vyjmutí umístěna správně za vaší stydkou kostí. Pokud ano, jste dostatečně chráněna.

 

Jak dlouho mohu používat Caya Diafragmu?

Caya diafragmu byste neměla používat déle než 2 roky.

 

Proč by měla Caya zůstat ve vagíně šest hodin po pohlavním styku?

Spermie již po této době nejsou aktivní. Těchto šest hodin je potřebných pro vaši bezpečnost a pro zabránění nechtěnému otěhotnění.

 

Proč by Caya neměla zůstat vložen bez přerušení déle než 24 hodin ve vagíně?

Ponechání Caya diafragmy déle než 24 hodin bez přerušení může podpořit růst bakterií uvnitř vagíny. Tyto bakterie mohou vést k syndromu toxického šoku.

 

Co mám dělat, když jsem si zapomněla Caya diafragma vyjmout po 24 hodinách?

Vyjměte Cayu a navštivte svého lékaře, aby vás prohlédl.

 

Mohu mít několik pohlavních styků za sebou s Caya diafragmou?

Ano, váš pesar zůstane na místě, ale vy si budete muset zavést další antikoncepční gel pomocí aplikátoru.

 

Mohu Cayu používat i během menstruace?

Ano, Cayu lze používat během menstruace.

 

Co mám dělat v případě vaginální infekce?

V případě vaginální infekce navštivte svého lékaře, aby vám předepsal vhodnou léčbu. Během léčby pesar nepožívejte. Po dokončení léčby byste měli pesar důkladně vysterilizovat. Nejlépe však zakoupit nový, aby byla zaručena vaše bezpečnost a infekce znovu nevrátila.

 

Bude můj partner cítit Cayu?

Je to velmi nepravděpodobné. V ojedinělých případech však váš partner může cítit lem pesaru.

 

Má Caya vliv na mou sexuální touhu?

Ne, Caya nemá vůbec žádný vliv na vaše libido, protože neobsahuje žádné hormony.

 

Co mám dělat, pokud Caya způsobuje bolest během pohlavního styku?

Nejprve zkontrolujte správnou polohu Caya diafragma pomocí prstu. Pokud vám Caya i nadále způsobuje bolest, navštivte svého lékaře.

 

Jsou nějaké omezení při používání Caya diafragmy?

Jediná věc, kterou bude potřeba změnit, je zvyknout si používat pesar vždy v případě potřeby - během pohlavního styku. Čím častěji se Caya používá, tím jistější budete při manipulaci s ním.

 

Může se Caya zlomit nebo roztrhnout?

Je to téměř vyloučeno. Pokud si však všimnete, že je Caya nějak poškozená po pohlavním styku, okamžitě navštivte svého lékaře (do 3 dní), abyste si promluvili o možnosti použití nouzové antikoncepce (pilulka "po pohlavním styku").

 

Jak mohu pozitivně ovlivnit bezpečnost při používání Caya diafragmy?

Jeho pravidelné používání a používání antikoncepčního gelu (např. Caya Diafragma Gel) jsou důležitými opatřeními k zajištění bezpečnosti. Kromě toho je pesar potřeba vkládat vždy před pohlavním stykem a ne během něj.

 

Co mám dělat, pokud Caya ze mne při pohlavním styku náhodou vyklouzne?

Přidejte ještě trochu antikoncepčního gelu a znovu vložte pesar Cayado vagíny. Pokud pesar vyklouzne ven po tom, když do vás partner ejakuloval nebo pokud se necítíte bezpečně, navštivte lékaře a promluvte si o tom, zda nebude nutné užít pilulku "po pohlavním styku".