Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Gynekologická poradna

V ceně všech
produktů je zahrnuto
odborné poradenství.

>

Nejčastější dotazy

Jak bezpečná je Milex diafragma?

Žádná antikoncepční metoda nezaručuje 100% bezpečnost před nechtěným otěhotněním. Milex diafragma je stejně bezpečná, jako běžný pesar. Čím častěji budete diafragmu používat, tím budete spokojenější s používáním této antikoncepční metody a tím větší bezpečnost vám tato metoda poskytne.

 

Jak poznám, že je Milex diafragma správně zavedená?

Správně vložená diafragma pokrývá ústí děložního hrdla a nachází se mezi horní poševní klenbou, mezi stydkou kostí a stěnami vagíny. Zkontrolujte pomocí prostředníčku správnou polohu diafragmy. Vložte prst do vagíny, přes membránu ucítíte, je-li pokryt čípek. Bude hmatný asi jako třešeň.

 

Jak dlouho mohu používat Milex diafragmu?

Milex diafragma byste neměla používat déle než 2 roky.

 

Proč by měla diafragma zůstat ve vagíně šest hodin po pohlavním styku?

Spermie již po této době nejsou aktivní. Těchto šest hodin je potřebných pro vaši bezpečnost a pro zabránění nechtěnému otěhotnění.

 

Proč by diafragma neměla zůstat vložená bez přerušení déle než 24 hodin ve vagíně?

Ponechání diafragmy déle než 24 hodin bez přerušení může podpořit růst bakterií uvnitř vagíny. Tyto bakterie mohou vést k syndromu toxického šoku.

 

Co mám dělat, když jsem si zapomněla diafragmu vyjmout po 24 hodinách?

Vyjměte diafragmu a navštivte svého lékaře, aby vás přehlédl.

 

Mohu mít několik pohlavních styků za sebou s Milex diafragmou?

Ano, diafragma zůstane zavedená ve vagíně, ale vy si budete muset zavést další antikoncepční gel pomocí aplikátoru.

 

Mohu diafragmu používat i během menstruace?

Ne, Milex diafragma nelze používat během menstruace.

 

Co mám dělat v případě vaginální infekce?

V případě vaginální infekce navštivte svého lékaře, aby vám předepsal vhodnou léčbu. Během léčby diafragmu nepožívejte. Po dokončení léčby byste měli diafragmu důkladně vysterilizovat. Nejlépe však zakoupit novou, aby byla zaručena vaše bezpečnost a infekce znovu nevrátila.

 

Bude můj partner cítit diafragma při styku?

Je to velmi nepravděpodobné. V ojedinělých případech však váš partner může cítit lem diafragmy.

 

Má diafragma vliv na mou sexuální touhu?

Ne, diafragma nemá vůbec žádný vliv na vaše libido, protože neobsahuje žádné hormony.

 

Co mám dělat, pokud diafragma způsobuje bolest během pohlavního styku? .

Nejprve zkontrolujte správnou polohu diafragmy pomocí prstu. Pokud vám diafragma i nadále způsobuje bolest, navštivte svého lékaře.

 

Jsou nějaké omezení při používání diafragmy?

Jediná věc, kterou bude potřeba změnit, je zvyknout si používat pesar vždy v případě potřeby - během pohlavního styku. Čím častěji budete diafragmu používat, tím jistější budete při manipulaci s ní.

 

Může se diafragma zlomit nebo roztrhnout?

Je to téměř vyloučeno. Pokud si však všimnete, že je Milex diafragma nějak poškozená po pohlavním styku, okamžitě navštivte svého lékaře (do 3 dní), abyste probrali možnosti použití nouzové antikoncepce (pilulka "po pohlavním styku").

 

Jak mohu pozitivně ovlivnit bezpečnost při používání Milex diafragmy?

Pravidelné používání v kombinaci s antikoncepčním gelem (např. Caya Diafragma Gel nebo Contragel Green) jsou důležitými opatřeními k zajištění bezpečnosti. Kromě toho je potřeba diafragmu vkládat vždy před pohlavním stykem a ne během něj.

 

Co mám dělat, pokud diafragma ze mne při pohlavním styku náhodou vyklouzne?

Přidejte ještě trochu antikoncepčního gelu a znovu vložte diafragmudo vagíny. Pokud diafragma vyklouzne ven po tom, když do vás partner ejakuloval, nebo pokud se necítíte bezpečně, navštivte lékaře a promluvte si o tom, zda nebude nutné užít pilulku "po pohlavním styku ".